Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Vai strādājošais var prasīt pensijas pārrēķināšanu

J
jautā:
03. janvārī, 2021
anna

Labdien! Man ir 2. grupa, nostrādāju 3 gadus vienā darbavietā. Vai es varu prasīt pensijas pārrēķinu?

A
atbild:
11. janvārī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja par periodu pēc vecuma vai invaliditātes pensijas (I vai II grupas invaliditātes gadījumā) piešķiršanas ir veiktas vai bija jāveic apdrošināšanas iemaksas, piešķirtā pensija, pamatojoties uz tās saņēmēja pieprasījumu, pārrēķināma, bet ne biežāk kā reizi gadā. Tāda iespēja paredzēta likuma “Par valsts pensijām” 24. pantā.

Iesniegums pensijas pārrēķināšanai jāiesniedz Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā.