Piedziņas vēršana uz nekustamo īpašumu

J
jautā:
11. decembrī, 2020
Edgars

Labdien! Pret mani uzsākta parādu piedziņa, ir nobloķēts konts, taču man ir nomirusi mamma un mantojumā ir atstāts dzīvoklis. Ja es piesakos uz šo mantojumu, vai piedziņu var vērst arī uz šo dzīvokli? Ja mēs esam trīs brāļi, kuri var pretendēt uz šo dzīvokli, vai tas neietekmēs dzīvokļa pārdošanu? Kad dzīvoklis tiks pārdots, es nomaksāšu parādu, taču vēlos uzzināt, vai šis parāds ietekmēs pārdošanu.

A
atbild:
12. janvārī, 2021

Ja jūs pieņemat mantojumu, jums ir jārēķinās, ka tiesu izpildītājs uz šo nekustamo īpašumu var vērst piedziņu. Tas, vai tiesu izpildītājs to darīs, ir atkarīgs no vairākiem apstākļiem: parāda summas lieluma un iespējas piemērot citus piespiedu izpildes līdzekļus.

Taču jums ir jāņem vērā, ka brīdī, kad nekustamais īpašums zemesgrāmatā tiks reģistrēts uz jūsu vārda, tiesu izpildītājs uz jums piederošo domājamo daļu zemesgrāmatā reģistrēs piedziņas atzīmi un nekustamajam īpašumam var tikt rīkota izsole.