Lasīšanai: 1 minūte

Vai savā ziņu portālā var publicēt citu portālu rakstus

J
jautā:
10. decembrī, 2020
Jānis

Labdien! Vēlos atvērt savu ziņu portālu IT sfērā. Vai varu izmantot ārzemju ziņu rakstus, iztulkojot tos, tas neskaitīsies kā plaģiāts?

A
atbild:
18. janvārī, 2021
Gatis Graustiņš
juriskonsults

Lai izmantotu internetā publicētu autortiesību objektu, jums nepieciešams to darīt saskaņā ar autora norādījumiem. Katram ārzemju ziņu portālam ir savi lietošanas noteikumi. Parasti šie noteikumi ir diezgan līdzīgi un paredz, ka pārpublicēšana ir atļauta tikai pēc atļaujas saņemšanas, par maksu un norādot avotu.

Publicētās ziņas neskaitīsies plaģiāts, ja ievērosiet pārpublicēšanas noteikumus. Tomēr, ja patvaļīgi uzdosiet citu autoru rakstus par saviem, publicējot tos internetā, tad tas, protams, būs gan plaģiāts, gan autortiesību pārkāpums.