TĒMA: Nodokļi

Jautājums par PVN piemērošanu sava biznesa darījumiem jānoskaidro VID

J
jautā:
07. decembrī, 2020
Mairis

Labdien! Es esmu reģistrējies kā pašnodarbinātā persona. Sniedzu programmēšanas pakalpojumus valstij, kas neatrodas Eiropas Savienībā. Man nav skaidrības par PVN: vai mani pakalpojumi tiek aplikti ar PVN? Kompānija, kurai es sniedzu pakalpojumus, nav PVN maksātāja, bet ir saimnieciskās darbības veicēja. Manu sniegto pakalpojumu kopējā summa pēdējo 12 mēnešu laikā pārsniedz 40 000.

A
atbild:
17. decembrī, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Iekšzemes nodokļa maksātājam jāreģistrējas VID PVN maksātāju reģistrā, ja tā veikto ar nodokli apliekamo preču piegāžu un sniegto pakalpojumu kopējā vērtība iepriekšējo 12 mēnešu laikā pārsniegusi 40 000 eiro.

Nosakot nodokļa piemērošanu, viens no kritērijiem ir pakalpojuma sniegšanas vietas noteikšana. Lai noskaidrotu PVN piemērošanas kārtību, jāsazinās ar Valsts ieņēmumu dienestu. Jūs esat saimnieciskās darbības veicējs un varat izmantot iespēju jautājumus par nodokļiem savā saimnieciskajā darbībā noskaidrot EDS sadaļā “Sarakste ar VID”.