Prasības sociālo pakalpojumu sniedzējam

J
jautā:
04. novembrī, 2020
Irina

Labdien! Interesē sociālā darba privātprakse. Kur un kā viss ir noformējams, lai legāli piedāvātu psihosociālo palīdzību privātpersonām par konkrētu atlīdzību?

A
atbild:
10. novembrī, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 1. panta 14. punktā noteikts, ka psihosociālā palīdzība ir sociālā darba virziens, kura nolūks ir palīdzēt indivīdam un ģimenei risināt starppersonu un sociālās vides problēmas, sniedzot psiholoģisku un sociālu atbalstu.

 Likuma 17. panta pirmā daļa paredz, ka šajā likumā noteiktos sociālos pakalpojumus drīkst sniegt tikai tāds sociālo pakalpojumu sniedzējs, kura pamatdarbība vai kura attiecīgās struktūrvienības pamatdarbība ir šo pakalpojumu sniegšana un kurš attiecīgā pakalpojuma sniegšanai ir reģistrēts sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrā ne vēlāk kā trīs mēnešus pēc tam, kad pakalpojuma sniegšana uzsākta.

 Ministru kabinets nosaka kritērijus sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrēšanai sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrā, reģistrā iekļaujamo informāciju un reģistrēšanas kārtību, nosacījumus izslēgšanai no reģistra, kā arī prasības sociālo pakalpojumu sniedzējiem.

 Par institūcijas, kas sniedz sociālos pakalpojumus, vadītāju var būt persona, kurai ir otrā līmeņa profesionālā augstākā vai akadēmiskā augstākā izglītība.

 Sociālo pakalpojumu sniedzējam ir pienākums sniegt Labklājības ministrijai informāciju un normatīvajos aktos noteiktos pārskatus par savu darbību sociālo pakalpojumu sniegšanas jomā.

 Prasības sociālo pakalpojumu sniedzējiem nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr. 338.

 Informatīvie materiāli “Sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrs” ir pieejami Labklājības ministrijas mājaslapā.