Lasīšanai: 1 minūte

Vai privātuzņēmuma darbiniekam pienākas atbalsts sakarā ar stāšanos laulībā

J
jautā:
14. oktobrī, 2020
Alina

Labdien! Vai pēc stāšanās laulībā darba devējam (SIA) var prasīt papildu brīvdienas vai pabalstu, kā tas ir valsts un pašvaldību iestādēs?

A
atbild:
27. oktobrī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Tāda darba devēja sociālā garantija kā pabalsts un brīvdienas laulību gadījumā privātajā struktūrā nodarbinātajiem nav noteikta ar ārējo tiesību normu. Ja uzņēmumā nav noslēgts koplīgums vai nepastāv īpaši izstrādāts  sociālo garantiju nolikums, kurā ir paredzētas dažādas sociālās garantijas, tā ir darba devēja izvēle – izmaksāt pabalstu vai dāvanu naudas izteiksmē vai ne.

Iesniedzot iesniegumu, darbinieks var lūgt piešķirt brīvdienu ar darba samaksas saglabāšanu vai bez tās pirms laulību datuma, pamatojot to ar vajadzību svinībām sagatavoties.

Tāpat darbinieki var rosināt darba devējam kopīgi izstrādāt uzņēmuma sociālo garantiju nolikumu vai noslēgt koplīgumu, ja tāds neeksistē.