Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Prokurora tiesības resoriskās pārbaudes gaitā

J
jautā:
13. oktobrī, 2020
Olegs

Kādas tiesības ir prokuroram Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu un muitas policijas pārvaldes resoriskās pārbaudes gaitā?

A
atbild:
20. novembrī, 2020

Atbilstoši spēkā esošajam normatīvajam regulējumam prokuroram nav nekādu tiesību un pienākumu policijas veiktās resoriskās pārbaudes laikā. Prokuratūra neuzrauga un nekontrolē policijas veikto resorisko
pārbaudi līdz brīdim, kamēr netiek pieņemts lēmums Kriminālprocesa likuma 30. nodaļā paredzētajā kārtībā – lēmums par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu vai lēmums par kriminālprocesa uzsākšanu.