Lasīšanai: 1 minūte

Nepamatoti saņemto naudas līdzekļu atmaksa

J
jautā:
07. oktobrī, 2020
Evija

SIA nepamatoti ir izrakstījis rēķinu par nesniegtu pakalpojumu. Parāda piedzinējiem tika nodots neapmaksātais rēķins, kurš tika arī piespiedu kārtā apmaksāts. Vai varu izrakstīt pretrēķinu par nesniegtu pakalpojumu un neapmaksas gadījumā vērsties pie parāda piedzinējiem? Kā rīkoties šajā situācijā? Pierādījumus par pakalpojuma sniegšanu pretējā puse nevar uzrādīt.

A
atbild:
13. oktobrī, 2020

Ja lietā ir strīds par nesniegta pakalpojuma apmaksu, tad jums ir tiesības atprasīt nepamatoti saņemtos naudas līdzekļus (atprasījuma tiesības Civillikuma 2389. panta izpratnē).

Attiecīgajā situācijā jums ir jāvēršas ar oficiālu pretenziju pret parādu atgūšanas pakalpojuma sniedzēju un kreditoru par nepamatoti saņemtu līdzekļu atmaksu. Ja jūsu prasījums netiek apmierināts, tad jums ir tiesības vērsties tiesā ar prasības pieteikumu par zaudējumu atlīdzināšanu.