Pabalstus rēķina no vidējās iemaksu algas 12 mēnešu periodā

J
jautā:
18. septembrī, 2020
Eviija

Labdien! 2021. gada aprīlī plānoju iet atvaļinājumā, tad dekrētā, jūlijā dzemdības. Iestādi, kurā strādāju, vasaras beigās plāno reorganizēt vai likvidēt. Vai tas kaut kādā veidā var ietekmēt manu pabalstu izmaksas? Pēc reorganizācijas varēšu atgriezties un turpināt darbu. Bet, ja iestāde tiks likvidēta, vai vismaz dabūšu kompensāciju?

A
atbild:
25. septembrī, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Sociālās apdrošināšanas pabalstus, tostarp maternitātes un vecāku pabalstu, maksā no vidējās iemaksu algas. Darba ņēmējam to nosaka par 12 mēnešu periodu, neņemot vērā pēdējos trīs mēnešus katra pabalsta piešķiršanas gadījumā.

No jūsu minētās informācijas izriet, ka dzemdības plānotas jūlijā.

Informāciju par visiem pabalstiem, kas pienākas vecākiem, jau laikus varat izlasīt Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras mājaslapā.

Ja tiek likvidēts darba devējs, tad darbiniekiem pienākas neizmantotā atvaļinājuma kompensācija, kā arī arī Darba likuma 112. pantā paredzētais atlaišanas pabalsts.