Lasīšanai: 1 minūte

Mantojuma iegūšana

J
jautā:
10. septembrī, 2020
Renārs

Labdien! Esmu viens no četriem pretendentiem uz mantojumu, esam mantojuši būves, kas nav ierakstītas zemesgrāmatā, zeme zem būves pieder pašvaldībai, vēlos to iegādāties (sākumā nomāt), jo pārējie mantinieki to negrib darīt. Vai tas ir iespējams?

A
atbild:
22. septembrī, 2020

Ja īpašumu esat mantojis domājamās daļās, tad šādu ieceri ir iespējams realizēt, ja tam piekrīt visi īpašnieki. Par īpašnieku ir uzskatāms tas, kura īpašumtiesības uz nekustamo īpašumu ir reģistrētas zemesgrāmatā (Civillikuma 994. pants). Savukārt, ja jūs esat mantojis kādu konkrētu ēku un jums ir iespējas reģistrēt īpašumtiesības zemesgrāmatā uz sava vārda, tad attiecībā uz savu (atsevišķo) īpašumu jūs varat slēgt zemes nomas līgumu ar pašvaldību.