Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Periodu ieskaita apdrošināšanas stāžā vecuma pensijai, ja veiktas iemaksas

J
jautā:
10. septembrī, 2020
Visvaldis

Labdien! Latvijas Republikas Zemessardzes likuma 7. panta (“Zemessarga izdiena”) 1. punktā teikts, ka “zemessargam izdienas stāžā ieskaita dienesta laiku Zemessardzē, ja viņš vismaz 20 dienas gadā piedalījies dienesta uzdevumu izpildē vai apmācībā”. Vai personai darba stāžā (nevis izdienas stāžā) ieskaita laika periodu, kad viņa bijusi zemessargs vai pildījusi uzdevumus Zemessardzē?

A
atbild:
30. septembrī, 2020
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Ina Samoilova, Pensiju metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Saskaņā ar tiesību normās noteikto persona ir sociāli apdrošināta pensiju apdrošināšanai, ja faktiski ir veiktas obligātās iemaksas.

Tātad, ja par personu, kad viņa bijusi zemessargs vai pildījusi zemessargu uzdevumus, ir veiktas sociālās apdrošināšanas iemaksas, tad šis periods tiks ieskaitīts apdrošināšanas stāžā vecuma pensijai.