Dokumenta sastādīšanas vietas norāde

J
jautā:
08. septembrī, 2020
Silva

Labdien! Rakstu atkārtoti, jo atbildi neesmu saņēmusi. Kā pareizi dokumentā norādīt tā sastādīšanas vietu, ja adrese ir šāda: iela, Zvejniekciems, Saulkrastu pag., Saulkrastu nov.? Piemēram, IESNIEGUMS Saulkrastos vai IESNIEGUMS Zvejniekciemā. Kurš variants būs pareizais?

A
atbild:
25. septembrī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Atbilstoši Ministru kabineta (MK) noteikumu Nr. 558 “Dokumentu izstrādāšanas un noformēšanas kārtība” 23. punktam dokumenta izdošanas vietas nosaukumā norāda dokumenta parakstīšanas vietu (protokolā – attiecīgās protokolētās sēdes, sapulces vai apspriedes norises vietu, aktā – attiecīgās aktā norādītās darbības norises vietu vai šīs darbības pēdējās dienas norises vietu). Ja dokumentam ir vairāki autori, tad dokumenta izdošanas vietas nosaukumā norāda vietu, kurā veikts pēdējais paraksts.

Savukārt 24. punkts paredz, ka dokumenta izdošanas vietas nosaukumu norāda atbilstoši attiecīgās administratīvās teritorijas oficiālajam nosaukumam.

Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma 4. pants noteic, ka Latvijas Republiku iedala šādās administratīvajās teritorijās:

1) valstspilsētu pašvaldību teritorijās;

2) novadu pašvaldību teritorijās.

Līdz ar to dokumentā būtu jānorāda šāda sastādīšanas vieta: Zvejniekciemā, Saulkrastu pagastā.