Lasīšanai: 1 minūte

Zemes fonds izvērtēs pirmpirkuma tiesības

J
jautā:
03. septembrī, 2020
Rinalds

Lauku atbalsta dienestā esmu reģistrējies kā jaunais lauksaimnieks, vienojos ar attālu radinieku, kurš neturpinās darbu lauksaimniecībā, nopirkt zemi, līdz ar to zemes kopējā platība būs 11,5 ha. Vai šajā gadījumā pašvaldībai, pirms tā izsniedz atļauju darījumu reģistrēt zemesgrāmatā, jāprasa atteikums no Latvijas Zemes fonda, vai arī fondam ir pirmpirkuma tiesības? VID esmu reģistrēts kā saimnieciskās darbības veicējs.

A
atbild:
07. septembrī, 2020
AS "Attīstības finanšu institūcija Altum"
Ina Alksne, Latvijas Zemes fonda vadītāja

Minētajā gadījumā zemes pircējam pirkuma līgums ir jāiesniedz pašvaldībā, lai saņemtu atļauju darījuma reģistrēšanai zemesgrāmatā. Saskaņā ar normatīvajos aktos paredzēto kārtību pašvaldība līgumu nosūtīs Zemes fondam pirmpirkuma tiesību izvērtēšanai. Šāda kārtība ir visos gadījumos, kad lauksaimniecības zemes kopējā platība kopā ar iegādājamo īpašumu pircējam kā privātpersonai pārsniedz 10 ha, bet juridiskajai personai – 5 ha.