Lasīšanai: 1 minūte

Tiešie norēķini ar komunālo pakalpojumu sniedzējiem

J
jautā:
02. septembrī, 2020
Mārīte

Labdien! Izskatām iespēju daudzdzīvokļu mājā pāriet uz tiešajiem maksājumiem ar AS “Rīgas Siltums”. Cik tiesiski ir prasīt maksu par viena rēķina izrakstīšanu 2,73 EUR bez PVN, un vai tā nav patērētāju tiesību aizskaršana?

A
atbild:
03. septembrī, 2020

Normatīvie akti neparedz (neregulē) nosakāmās maksas apmēru par individuāla rēķina izrakstīšanu. Tas nozīmē, ka šādu maksas apmēru nosaka pats komersants. Pamatā šāds apmērs ir saistīts ar administratīvajām izmaksām un rēķina piegādes veidu. Plašāk par tiešajiem norēķiniem ar komunālo pakalpojumu sniedzējiem lasiet LV portāla e-konsultācijā “Par tiešo norēķinu sagatavošanu var prasīt papildu samaksu”.