TĒMA: Ekonomika

Par valsts atbalstu pieslēguma ierīkošanai neelektrificētajiem mājokļiem

J
jautā:
05. augustā, 2020
Anna

Labdien! Daudzbērnu ģimene jau gadu dzīvo bez elektrības, jo nav tādas naudas, lai to ierīkotu. Uz jautājumu par dalīto maksājumu ST atbild, ka tas ir tikai īpašos gadījumos. Pajautājot, kas ir tie īpašie gadījumi, atbildi tā arī sagaidīt nevar. Pie kā vērsties, ko darīt? Saprotu, ka paši jau izvēlējāmies aiziet uz vecvecāku mājam. Atjaunojam, ko varam, jo gribam dzīvot laukos. Dzīvojam ar ģeneratoru, bet cik tad ilgi tā var? Būšu pateicīga, ja ieteiksiet, kur vērsties.

A
atbild:
17. augustā, 2020

Šobrīd nav spēkā regulējums, kas paredzētu valsts atbalstu pieslēgumu ierīkošanai. Taču pie šī jautājuma strādājam: pārskatām Ministru kabineta 2017. gada 16. augusta noteikumu Nr. 483 “Kārtība, kādā finansē pieslēguma ierīkošanu aizsargātajam lietotājam” normas un izvērtējam dažādus iespējamos risinājumus, kā sniegt valsts atbalstu pieslēguma ierīkošanu izmaksu segšanai no valsts budžeta līdzekļiem aizsargāto lietotāju neelektrificētajiem mājokļiem. Šo darbu plānots pabeigt līdz šā gada beigām; aicinām sekot līdzi informācijai mūsu tīmekļa vietnē.