Kā pieprasīt bezdarbnieka palīdzības pabalstu

J
jautā:
04. augustā, 2020
Gunta

Vai vēl ir iespējams saņemt bezdarbnieka palīdzības pabalstu? Gribēju pieteikties, bet neatradu veidlapu ar šādu formulējumu.

A
atbild:
10. augustā, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai (VSAA) var pieprasīt bezdarbnieka palīdzības pabalstu, ja iepriekš piešķirtā bezdarbnieka pabalsta izmaksas periods beidzas 2020. gada 12. martā vai vēlāk, bet ārkārtējās situācijas radīto apstākļu dēļ nav iespējams atgriezties darbā vai gūt ienākumus no saimnieciskās darbības un saglabājas bezdarbnieka statuss.

Veidlapa “Iesniegums bezdarbnieka palīdzības pabalsta piešķiršanai” ir ievietota VSAA mājaslapas sadaļā “Pabalstu iesniegumi”.

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras informācijā par šo pabalstu norādīts: lai saņemtu bezdarbnieka palīdzības pabalstu, ir jāiesniedz VSAA iesniegums. To var izdarīt: