TĒMA: Tieslietas

Vai tiesību zinātņu programmas 3. kursa students var kļūt par prokurora palīgu

J
jautā:
14. jūlijā, 2020
Jānis

Labdien! Prokuratūras likuma 48. panta pirmajā daļā noteikts: “Par prokurora palīgu var būt persona, kura uzsākusi studijas augstākās izglītības mācību iestādē jurista kvalifikācijas iegūšanai [..].” Radies jautājums: vai arī bakalaura studiju tiesību zinātņu programmas 3. kursa students drīkst kandidēt uz šo darbavietu (studēju LU), vai tomēr likums paredz šādu iespēju tikai tiem, kuri uzsākuši studijas jau maģistrantūrā (to sekmīgi pabeidzot, tiek piešķirta jurista kvalifikācija)? Cik zināms, bakalaura tiesību zinātņu diploms nepiešķir jurista kvalifikāciju. Vai tomēr likuma normā paredzēta iespēja kandidēt tiem, kuri uzsākuši studijas tiesībās vispār? Paldies!

A
atbild:
20. augustā, 2020
Latvijas Republikas prokuratūra
Santa Circene, Administratīvā direktora dienesta Personāla nodaļas juriskonsulte

Pašreizējā prakse prokuratūrā, pieņemot darbā prokurora palīgu, turpinās kopš laika, kad augstākās izglītības mācību iestādēs bija tādas studiju programmas, kurās jurista kvalifikāciju varēja iegūt kopā ar bakalaura grādu.

Prokuratūras likuma 48. panta pirmajā daļā minētie nosacījumi nav grozīti atbilstoši pašreizējam augstākās izglītības studiju programmu sadalījumam, līdz ar to joprojām par prokurora palīgu var kļūt persona, kura mācās bakalaura studiju tiesību zinātņu programmas 3. kursā, kaut gan jurista kvalifikāciju saņems tikai tad, kad pabeigs maģistra studiju programmu.