Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Vai drīkst strādāt un vienlaikus saņemt vecuma pensiju

J
jautā:
14. jūnijā, 2020
Ingrīda

Labdien! Aizejot pensijā priekšlaicīgi, jārēķinās, ka šo pensiju neizmaksās, ja priekšlaicīgi pensijā aizgājušais strādās un par viņu tiks maksāts sociālais nodoklis. Vai, sasniedzot vecuma pensijas gadus, šis nosacījums mainās? Vai drīkst strādāt un vienlaikus saņemt vecuma pensiju?

A
atbild:
19. jūnijā, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Sasniedzot likumā “Par valsts pensijām” noteikto pensijas vecumu, priekšlaicīgi piešķirto pensiju izmaksā pilnā apmērā arī tad, ja strādā.