Lasīšanai: 1 minūte

Uzvārda maiņa bērnam pēc laulības šķiršanas

J
jautā:
19. maijā, 2020
irina

Labdien! Man nesen tika šķirta laulība, un es nomainīju uzvārdu. Tagad gribu nomainīt bērniem uzvārdu (uz savu tagadējo). Kā to izdarīt?

A
atbild:
21. jūlijā, 2020
Signe Krūzkopa
LV portāls

Uzvārds var tikt mainīts nepilngadīgam bērnam. Tādā gadījumā uzvārda maiņas iesniegumā personai jānorāda, ka tā uzvārdu vēlas mainīt arī savam nepilngadīgajam bērnam, papildus pievienojot bērna tēva piekrišanu. Ja vecāki nevar vienoties par bērna uzvārdu, to nosaka pēc bāriņtiesas lēmuma. Ja bāriņtiesa ir pieņēmusi lēmumu par bērna uzvārda maiņas atbilstību bērna interesēm, otra vecāka piekrišana nav nepieciešama. Šajā gadījumā bāriņtiesas lēmums aizstāj otra vecāka piekrišanu.