E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 20108
Lasīšanai: 3 minūtes
TĒMA: Mājoklis
1
1

Dzīvokli pašvaldība izīrē noteiktām iedzīvotāju grupām un īpašos gadījumos

J
jautā:
11. maijā, 2020
Svetlana

Labdien! Es jau 13 gadus dzīvoju un strādāju Rīgā. No sākuma ar vīru, pēc tam, kad izšķīrāmies, paliku viena. Tā kā dzīvokļa Rīgā man nav, vairākus gadus īrēju. Šobrīd situācija ir tāda, ka gandrīz visa alga aiziet dzīvokļa īrei un nav iespējams izdzīvot, jo man ir bloķēts konts un saņemu tikai 360 eiro mēnesī, no kuriem320–335 eiro ir jāmaksā par dzīvokļa īri un komunālajiem pakalpojumiem, pārējā nauda aiziet tiesu izpildītājiem. Parādu piedziņa ilgs gadiem, jo ir lielas summas. Vai man ir iespēja saņemt dzīvokli no pašvaldības?

A
atbild:
18. maijā, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Likuma “Par palīdzību dzīvokļa jautājumu risināšanā” 13. pantā noteiktas personas, kurām neatliekami sniedzama palīdzība (personas mājoklis ir cietis terora aktā, avārijā u. c. nelaimēs).

Pašvaldība pirmkārt nodrošina ar dzīvojamo telpu (14. pants) personas, kurām saskaņā ar likumu “Par dzīvojamo telpu īri” sniedzama palīdzība gadījumos, ja tās tiek izliktas no īrētās dzīvojamās telpas un ja tās ir:

  • maznodrošinātas personas, kuras sasniegušas pensijas vecumu vai ir personas ar invaliditāti;
  • maznodrošinātas personas, ar kurām kopā dzīvo un kuru apgādībā ir vismaz viens nepilngadīgs bērns, aizgādnībā esoša persona, maznodrošināta pensijas vecumu sasniegusi persona vai maznodrošināta persona, kura ir persona ar invaliditāti;
  • pašvaldības teritorijā dzīvojošas citas personas, kuras pieder pie tās pašvaldības domes noteiktās personu kategorijas, kurām pašvaldība sniedz palīdzību, ja tās tiek izliktas no īrētās dzīvojamās telpas.

Vēl ir vairākas citas situācijas, kurās pašvaldība sniedz palīdzību, un bieži vien galvenais nosacījums ir tāds, ka tiesības uz palīdzību ir maznodrošinātām personām.

Pašvaldības dome savos saistošajos noteikumos var noteikt arī citas personu kategorijas, kuras nav minētas šā likuma 13. un 14. pantā un kurām sniedzama palīdzība, izīrējot dzīvojamo telpu.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU