Lasīšanai: 1 minūte

Valsts pabalsti nestrādājošiem bērna vecākiem

J
jautā:
06. maijā, 2020
Aleksandrs

Labdien! Meitenei tuvojas dzemdību laiks, bet es pats esmu bezdarbnieka statusā. Meitenei nav bijuši oficiāli ienākumi pirms grūtniecības. Vai es varu saņemt bērna kopšanas atvaļinājumu vai kaut ko tamlīdzīgu? Nezinu, kā to pareizi definēt.

A
atbild:
18. maijā, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Bērna kopšanas atvaļinājumu piešķir darba devējs strādājošiem bērna vecākiem. Ne mātei, ne tēvam, kas līdz bērna piedzimšanai nav bijuši nodarbināti, šādu atvaļinājumu piešķirt nevar.

Par valsts pabalstiem nestrādājošai māmiņai vairāk var uzzināt Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras mājaslapas sadaļā “Vecākiem. Konkrētajā gadījumā mātei pienāksies vienreizējais bērna piedzimšanas pabalsts, ikmēneša bērna kopšanas pabalsts un ģimenes valsts pabalsts.