Lasīšanai: 1 minūte

Vai kaimiņš var prasīt kompensāciju par kabeļa izbūvi

J
jautā:
05. maijā, 2020
Ingūna

Labdien! Vēlos uzstādīt elektrības skapi, bet kabelis kādu metru no mana īpašuma atrodas uz kaimiņa zemes. Vai viņam ir tiesības pieprasīt kompensāciju 1000 eiro, lai atļautu izvilkt vadu pie elektrības skapja?

A
atbild:
12. maijā, 2020
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Artūrs Lielgalvis, zvērināts advokāts

Ar elektrības kabeli tiek apgrūtināts īpašums, un šajā apgrūtinājumā arī tiek iekļauta aizsargjosla elektrības kabelim, līdz ar to bez kaimiņa piekrišanas nebūs iespējams to izdarīt. Varu ieteikt pievērst uzmanību, vai jau šobrīd nav kāda apgrūtinājuma, kas saistīts ar elektrības kabeli. Tad šajā aizsargjoslā ir tiesības veikt nepieciešamos remontdarbus. Savukārt īpašniekam par sava īpašuma apgrūtināšanu ir tiesības prasīt kompensāciju, likumā kompensācijas apmērs nav noteikts, un tā ir brīva vienošanās.