Maternitātes pabalsta aprēķinā neiekļaus dīkstāves pabalsta laiku

J
jautā:
20. aprīlī, 2020
Kristīne

Labdien! Es gribētu noskaidrot, kā tiks aprēķināts maternitātes pabalsts, ja dekrētā plānots iet 20.08.2020., bet šobrīd atrodos dīkstāvē un saņemu dīkstāves pabalstu. Vai, aprēķinot maternitātes pabalstu, šis periods tiks ņemts vērā vai ne?

A
atbild:
18. maijā, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Lai aprēķinātu maternitātes pabalstu, darba ņēmējam iemaksu alga tiek noteikta par 12 mēnešu periodu, kas beidzas divus mēnešus pirms mēneša, kurā iestājas apdrošināšanas gadījums (pirmā grūtniecības atvaļinājuma diena).

Līdz ar to aprēķina periods būs 06.2019.–05.2020.

Aprēķinot apdrošinātās personas vidējo apdrošināšanas iemaksu algu maternitātes pabalstam, vidējās apdrošināšanas iemaksu algas aprēķina periodā neieskaitīs kalendāra dienas, par kurām saņemts dīkstāves pabalsts.

To nosaka grozījums Ministru kabineta noteikumos Nr. 270 “Vidējās apdrošināšanas iemaksu algas aprēķināšanas kārtība un valsts sociālās apdrošināšanas pabalstu piešķiršanas, aprēķināšanas un izmaksas kārtība”.