Vidējās iemaksu algas aprēķinā neieskaita trīs mēnešus

J
jautā:
13. aprīlī, 2020
Iveta

Labdien! Sakarā ar darba apjoma samazināšanos izskatās, ka es varētu zaudēt darbu aprīļa otrajā pusē. Vai, aprēķinot bezdarbnieka pabalstu, tiktu ņemta vērā arī februārī saņemtā alga, vai arī februāris netiks iekļauts aprēķinos? Piemēri mājaslapā ir ar atsaucēm uz 1.–3. datumu, bet nav saprotams, kā ir, ja ir 20.–25. datums. Kuri mēneši tad netiek ņemti vērā, jo arī šajā gadījumā aprīlis nav pilns kalendārais mēnesis.

A
atbild:
20. aprīlī, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Bezdarbnieka pabalstu rēķina no vidējās apdrošināšanas iemaksu algas, ko nosaka 12 mēnešu periodā, šo periodu beidzot divus kalendāra mēnešus pirms mēneša, kurā iegūts bezdarbnieka statuss.

Ja bezdarbnieka statuss tiek iegūts aprīlī (vienalga, vai aprīļa sākuma vai beigu datumos), tad vidējās iemaksu algas noteikšanai neņem vērā aprīli, martu un februāri.

Aprēķinā no 12 mēnešiem neiekļauj divus mēnešus, kuros bijusi viszemākā un visaugstākā apdrošināšanas iemaksu alga.

Iemaksu alga ir bruto alga, no kuras tiek veiktas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas.