Lasīšanai: 1 minūte

Kā tiek aprēķināts darba stāžs atlaišanas pabalsta izmaksai

J
jautā:
08. martā, 2020
Sandra

Labdien! Cik liela kompensācija jāizmaksā, ja iestāde tiek likvidēta? Iestādē es nostrādāju kopumā 11 gadus. Bet ir 3 mēnešu darba attiecību pārtraukums pēc pirmajiem četriem nostrādātajiem gadiem. Kādam pēc likuma jābūt kompensācijas aprēķinam: par 11 gadiem vai pēdējiem 7 gadiem, kad šajā iestādē tiku pieņemta darbā otrreiz?

A
atbild:
23. martā, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Atlaišanas pabalsts vispārēji tiek izmaksāts mēneša vidējās izpeļņas apmērā atkarībā no darba stāža pie konkrētā darba devēja. Darba likuma komentāros ir skaidrots, ka darba stāžs tiek rēķināts, ņemot vērā pēdējās nepārtrauktās darba attiecības. Ja ir bijusi nodarbinātība ar pārtraukumu, tad tiek ņemts vērā pēdējais periods.

Tā kā jautājumā nav pateikts, kāda veida pārtraukums bijis starp abiem norādītajiem nodarbinātības periodiem, sniegt konkrētu atbildi Jums būtu iespējams, tikai iepazīstoties ar dokumentiem.