Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Jauno konta numuru VID var paziņot EDS

J
jautā:
06. martā, 2020
Edgars

Labdien! Vēlējos uzzināt, kur pašnodarbinātā persona var nomainīt konta numuru. Jo iepriekšējās bankas konts sen vairs neeksistē. Pašnodarbinātā persona esmu kopš 2014. gada, bet reāli izmantošu pašnodarbinātā licenci tikai tagad. Iepriekš nekādas darbības nav veiktas.

A
atbild:
09. martā, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Informācija par personas kontiem kredītiestādēs ir atrodama Valsts ieņēmumu dienesta elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) sadaļā “Pārskati” > “Reģistrācijas dati” > “Konti”, kurā norādīti kontu reģistra dati un VID rīcībā esošo kontu dati. Ja konta, ko norādījāt, reģistrējoties kā saimnieciskās darbības veicējs, vairs nav, par jauno kontu varat informēt VID EDS sadaļā “Sarakste ar VID”, izvēloties kategoriju “Paziņojums VID”.