Lasīšanai: 1 minūte

Autostāvvietu izbūve

J
jautā:
17. februārī, 2020
Valdis

Labdien! Kāds ir minimālais dzīvojamās mājas pazemes autostāvvietas un vienas auto novietnes izmērs (vairāk interesē platums)? Jautājums par Rīgu.

A
atbild:
18. februārī, 2020

Katras apbūves process attiecīgajā pašvaldībā notiek saskaņā ar teritorijas apbūves plānu.

Autostāvvietu izveidi (projektēšanu, būvniecību, rekonstrukciju) reglamentē Latvijas valsts standarts – LVS 190-7:2002 “Vienlīmeņa autostāvvietu projektēšanas noteikumi”.

Atļauju izveidot autostāvvietu izsniedz par konkrēto administratīvo teritoriju atbildīgā būvvalde.

Atkarībā no autostāvvietas atrašanās vietas un izvietojuma saskaņā ar standartu un būvnormatīviem tiek izvirzītas atšķirīgas minimālās prasības (skat. piem.).

Par detalizētu informāciju attiecībā uz konkrēto objektu (autostāvvietas atrašanās vietu) Jums ir jāsazinās ar attiecīgās pašvaldības būvvaldi (Rīgā – Rīgas pilsētas būvvalde).