Lasīšanai: 1 minūte

Ārzemnieks var strādāt valstī, kurā saņemta uzturēšanās atļauja

J
jautā:
14. februārī, 2020
Diāna

Labdien! Ja apprecēšos ar Brazīlijas pilsoni, vai pēc kāzām laulātais drīkstēs strādāt visā Eiropas Savienībā vai tikai valstī, kur atrodas laulātā?

A
atbild:
18. februārī, 2020
Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde
Ģirts Pommers, Personāla vadības un sabiedrisko attiecību departamenta direktora vietnieks, sabiedrisko attiecību vadītājs

Ārzemnieks, kurš saņēmis uzturēšanās atļauju Latvijas Republikā, ir tiesīgs būt nodarbināts bez ierobežojumiem Latvijā.

Ar Latvijā izsniegto uzturēšanās atļauju viņš ir tiesīgs uzturēties visā Šengenas dalībvalstu teritorijā 90 dienas 180 dienu periodā (bez tiesībām strādāt).