Apzīmējumu “nv” lieto tikai tad, ja vispār nav iespējams novērtēt darba saturu

J
jautā:
07. februārī, 2020
Zigita

Vai skolotājs var ielikt apzīmējumu “nv”, jo viņam likās, ka darbs ir neglīts? Skolotājs uzskata, ka darbs jāpārraksta, neskatoties uz to, ka glītrakstīšanas skolā nav vispār, jo nedrīkst taču lauzt bērna personību. Vai skolai vērtēšanas kārtība būtu jāpublicē savā mājaslapā?

A
atbild:
27. februārī, 2020
Izglītības kvalitātes valsts dienests
Jana Veinberga, vecākā eksperte

Ja skolotājam ir grūtības saprast skolēna rokrakstu, viņam ir iespēja lūgt skolēnu nolasīt iesniegto darbu. Apzīmējumu “nv” skolotājs lieto tikai tad, ja vispār nav iespējams novērtēt darba saturu. Savukārt darba noformējums var būt tikai viens vērtēšanas kritērijs gadījumā, ja tas iepriekš noteikts.

Ar skolā pieņemto mācību sasniegumu vērtēšanas kārtību ir jāiepazīstina visi skolēni un viņu vecāki. Lai mācību sasniegumu vērtēšanas kārtība būtu publiski pieejama, to parasti publicē skolas tīmekļa vietnē.