TĒMA: Mājoklis

Ja kaimiņš regulāri applūdina dzīvokli

J
jautā:
07. februārī, 2020
Saulute

Dzīvoju Priekulē un īrēju dzīvokli no SIA “Priekules nami”. Virs manis dzīvo kaimiņš, un viņš ir applūdinājis manu dzīvokli vairākas reizes. Vienā reizē ūdens gāzās kā no ūdenskrituma, jo viņš bija nolauzis ūdens krānu. Ūdens gāzās tā, ka pat āra koridorā pa trepēm lejā tecēja ūdens. Pusmāja bija slapja. Man virtuvē no tās vietas, kur gāzās ūdens, izkrita liels caurums. Griesti cauri, bail, ka kaimiņš nokritīs lejā. Griesti ieliekušies. Kaimiņš ir liels dzērājs, nezinu, kas var notikt. Nesen atkal – skatos, tek no augšas. Skrienu augšā, viņam maza peļķīte, caurs katls, man tek. Tie griesti ir tik samirkuši, ka, tiklīdz ir mazākais ūdens, man tek. Izsaucu “Priekules namu” valdes locekli. Viņa saka: “Nu, ko es varu ieteikt – lieciet stuti, lai nenokrīt lejā.” Un viss, aizbrauca. Kādas ir manas tiesības, un kur man vērsties? Baidos par savu dzīvību. Ūdens tek uz manas griestu lampas, būs īssavienojums. Dzīvoklis nav apdrošināts.

A
atbild:
17. februārī, 2020
Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācija
Ģirts Beikmanis, valdes priekšsēdētājs

Šī ir civiltiesiska strīda situācija starp diviem dzīvokļu īpašniekiem. Ja kāds dzīvokļa īpašnieks nodara kaitējumu citam, tad, protams, viņam ir jāatbild par sava nodarījuma sekām un jāatlīdzina nodarītie zaudējumi. Saprotu, ka praksē tas bieži nav tik vienkārši, bet tiesiskā valstī, ja konfliktu nevar atrisināt mierīgā ceļā, galējais risinājums ir tiesa. Aprakstītajā situācijā, protams, vienkāršāk saņemt kompensāciju par kaimiņa nodarīto varētu tad, dzīvoklis būtu apdrošināts.