Lasīšanai: 1 minūte

Vai studentei pienākas maternitātes pabalsts

J
jautā:
07. februārī, 2020
Anna

Labdien! Vai augstskolā studējošam cilvēkam bez darba stāža ir iespējams saņemt maternitātes pabalstu laikā, kad viņš vēl ir pilna laika students augstskolā?

A
atbild:
19. februārī, 2020
Zaida Kalniņa
LV portāls

Nē, diemžēl valsts nesubsidē maternitātes jeb pirmsdzemdību un pēcdzemdību atvaļinājuma pabalsta apmaksu klātienes pilna laika studentei, ja tā nav nodarbināta algotā darbā un par viņu nav veiktas sociālās iemaksas.

Maternitātes pabalsts par pirmsdzemdību un pēcdzemdību darba nespējas lapu B pienākas māmiņai, ja viņa ir nodarbināta pabalsta piešķiršanas dienā (darba ņēmēja vai pašnodarbinātā). No 2020. gada 1. janvāra tiesības uz maternitātes pabalstu ir arī sievietēm, kuras zaudējušas darba ņēmēja vai pašnodarbinātā statusu ne agrāk kā 60 dienas pirms grūtniecības vai dzemdību atvaļinājuma.