Lasīšanai: 1 minūte

Darbības ar testamentu pēc 10 gadiem

J
jautā:
14. janvārī, 2020
Agris

Pirms 10 gadiem nomira mans tēvs, ar testamentu īpašumu novēlot mātei kā pirmmantiniecei un diviem dēliem kā pēcmantiniekiem. Ar ko jāsāk, lai mantojumu pārrakstītu uz mātes vārda? Vai ar viņas piekrišanu mantojumu var uzreiz pārrakstīt pēcmantiniekiem?

A
atbild:
05. martā, 2020
Latvijas notārs
Jānis Skrastiņš, priekšsēdētājs, zvērināts notārs

Lai būtu iespējams reģistrēt īpašumu uz viena vai vairāku mantinieku vārda, vispirms jāvēršas pie notāra pēc mirušā pēdējās dzīvesvietas. Tur saņemsiet konsultāciju par mantošanas procesu un varēsiet uzsākt mantojuma lietu. Ja māte kā pirmmantiniece mantojumu atraidīs, tad to varēs saņemt pēcmantinieks. Taču izklāstā ir pārāk maz informācijas – konkrētā situācija var ietvert nianses, kas liedz atbildēt noteikti. To varēs tikai zvērināts notārs, iepazinies ar visiem dokumentiem un apstākļiem.