TĒMA: Veselība

Liegumam piedalīties azartspēlēs jāreģistrējas pašam

J
jautā:
21. decembrī, 2019
Viktorija

Vai ir likums, pēc kura sieva var uzlikt aizliegumu spēlēt kazino, ja vīrs atstāj tur visu naudu?

A
atbild:
03. janvārī, 2020
Lidija Dārziņa
LV portāls

Cilvēkam pašam ir tiesības rakstveidā pieprasīt, lai viņam tiktu noteikts liegums Latvijā spēlēt azartspēles (arī interaktīvās azartspēles) un piedalīties interaktīvajās izlozēs un viņš tiktu iekļauts pašatteikušos personu reģistrā. To paredz Azartspēļu un izložu likums.

2020. gada 1. janvārī stājās spēkā Ministru kabineta Nr. 333 “No azartspēlēm un interaktīvajām izlozēm pašatteikušos personu reģistra noteikumi”, kuros paredzēta kārtība, kādā fiziska persona var iesniegt pieprasījumu Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijai, lai tiktu iekļautu šajā reģistrā:

  1. personīgi rakstveidā inspekcijā;
  2. personīgi rakstveidā (brīvā formā) spēļu organizēšanas vietā;
  3. attālināti elektroniskā veidā, autentifikācijai izmantojot elektroniskās identifikācijas līdzekļus;
  4. izmantojot interaktīvo azartspēļu un interaktīvo izložu organizētāju tīmekļvietnēs pieejamo saiti uz inspekcijas tīmekļvietnes lieguma pieprasījuma sadaļu.

Iekļaušana reģistrā nozīmē liegumu piedalīties azartspēlēs. Spēļu organizētāja pienākums ir nekavējoties pārliecināties, vai fiziskajai personai, kas ienākusi spēļu organizēšanas vietā, nav noteikts liegums.

Par palīdzību ceļā uz atveseļošanos no šīs atkarības varat uzzināt Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas mājaslapā.