Lasīšanai: 1 minūte

Tiesības lūgt izskatīt lietu citā (tuvākajā) tiesā

J
jautā:
15. decembrī, 2019
Dace

Labdien! Dzīvokļa izīrētājs mani iesūdzējis tiesā par izdomātiem parādiem sakarā ar NĪN. Dzīvoju Rīgā. Saņēmu tiesas paziņojumu, ka mana lieta pārsūtīta uz Liepājas tiesu. Veselības dēļ (3. grupa par arodsaslimšanu) nevaru aizbraukt, bet arī nevēlos, lai tiesa notiek rakstiski vai videokonferences režīmā. Vai man ir tiesības lūgt Liepājas tiesu pārsūtīt lietu atpakaļ uz Rīgu, lai tiesa notiek pēc manas dzīvesvietas Rīgā klātienē, kā bijām norādījuši lietas materiālos?

A
atbild:
16. janvārī, 2020

Jā, protams, cilvēks var lūgt, lai tiesu izskata viņam tuvākā vietā, ņemot vērā viņa veselības stāvokli.

Katrā ziņā jāraksta iesniegums tiesai, norādot visus apstākļus un vēlmes.