Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Finanses

Par sūtījumu, kas var tikt pakļauts stratēģiskas nozīmes preču kontrolei

J
jautā:
20. novembrī, 2019
Emīls

Es vēlos pasūtīt internetā ķīmiskas vielas, t. i., bismutu, indiju, galliju un magniju: kā metālus, tīrā veidā. Vai ir kādi ierobežojumi, kas attiecas uz šo vielu sūtīšanu pa pastu vai vispārēju apgrozību Latvijā? Es neplānoju sūtīt lielus daudzumus: bismutu – 100 g, pārējos – aptuveni 20 g.

A
atbild:
16. decembrī, 2019
Valsts ieņēmumu dienests
Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa, sabiedrisko attiecību speciāliste

Tā kā minētās vielas – bismuts, indijs, gallijs un magnijs – var tikt pakļautas stratēģiskas nozīmes preču kontrolei, aicinām personu vērsties kompetentajā iestādē: Ārlietu ministrijas Stratēģiskas nozīmes preču eksporta kontroles nodaļā (tālrunis: 67016430; e-pasts: snpekn@mfa.gov.lv).