Arī atkārtoti invaliditātes apliecību izsniedz VDEĀVK

J
jautā:
04. novembrī, 2019
Jeļena

Š. g. 2. novembrī man autobusā nozaga “Rīdzinieka karti” un invaliditātes apliecību. Kā tās atjaunot?

A
atbild:
08. novembrī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Invaliditāti apliecinošu dokumentu – invaliditātes apliecību – arī atkārtoti izsniedz Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija (VDEĀVK).

Lai invaliditātes apliecību saņemtu atkārtoti, personai vai tās likumiskajam pārstāvim VDEĀVK jāiesniedz iesniegums ar lūgumu izsniegt apliecību, norādot izsniegšanas iemeslu.

Lai saņemtu atkārtotu invaliditātes apliecību, nepieciešams:

  1. iesniegums;
  2. personu apliecinošs dokuments, kas apliecina tā turētāja identitāti (pase vai personas apliecība);
  3. 3 x 4 cm liels fotoattēls, ja persona pati nevar ierasties.

Ja invaliditātes apliecību saņem personas likumiskais pārstāvis, tas uzrāda:

  1. pilnvaru;
  2. personu apliecinošu dokumentu, kas apliecina tās turētāja identitāti (pase vai identifikācijas karte).

Rīgā Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisija atrodas Ventspils ielā 53. Informatīvais bezmaksas tālrunis: 80205009.

“Rīdzinieka kartes” atjaunošana jālūdz “Rīgas satiksmei”. “Rīgas satiksmes” klientu centri atrodas Brīvības ielā 49/53, Brīvības ielā 191 un Brīvības gatvē 384 B. Par kartes atjaunošanu var uzzināt, zvanot pa bezmaksas tālruņa numuru: 80001919.

Pieteikties “Rīdzinieka kartei” var arī elektroniski.