Ir tiesības uz pabalstu, ja noteiktajā periodā veiktas iemaksas bezdarbam

J
jautā:
14. oktobrī, 2019
olga

Labdien! Man ir jautājums par bezdarbnieka pabalstu. Vai varu uz to pieteikties divus mēnešus pēc darba zaudēšanas? Paldies!

A
atbild:
24. oktobrī, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

Iegūt bezdarbnieka statusu var jebkurā laikā, ja nestrādā. Taču tiesībām saņemt bezdarbnieka pabalstu ir noteikts kvalifikācijas periods – jābūt sociālajai apdrošināšanai bezdarba gadījumam Latvijā ne mazāk kā 12 mēnešus pēdējo 16 mēnešu periodā pirms bezdarbnieka statusa iegūšanas dienas.

Ja ir piešķirts bezdarbnieka statuss un ja kopējais apdrošināšanas (darba) stāžs ir ne mazāks par vienu gadu, tad tiesības uz bezdarbnieka pabalstu var būt arī tad, ja pabalstu pieprasa divus mēnešus pēc darba zaudēšanas. Taču jāpievērš uzmanība, vai ir nepieciešamais apdrošināšanas periods: 12 mēnešus pēdējos 16 mēnešos ir veiktas iemaksas bezdarba gadījumam.

Visvienkāršāk tomēr lietas kārtot tieši: reģistrēties Nodarbības valsts aģentūrā un pieprasīt pabalstu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā.