E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 18129
Lasīšanai: 3 minūtes

Distances līgums

J
jautā:
01. oktobrī, 2019
Gunārs

Labdien! Vai “ātro” kredītu distances līgumam ir juridisks spēks, ja tajā nav abu pušu (vienas puses) droša elektroniskā paraksta un abu pušu (vienas puses) pašrocīga paraksta? Vai tiesa var pieņemt izskatīšanai lietu, ja līgums nav parakstīts ar abu pušu (vienas puses) drošu elektronisko parakstu vai pašrocīgu abu pušu (vienas puses) parakstu?

A
atbild:
10. oktobrī, 2019

Distances līguma jēdziens ietverts Patērētāju tiesību aizsardzības likuma 10. pantā: “Distances līgums ir patērētāja un pārdevēja vai pakalpojuma sniedzēja vienošanās, ko tie noslēguši, vienlaikus neatrodoties vienā un tajā pašā vietā, bet līdz līguma slēgšanas brīdim un līguma slēgšanas brīdī izmantojot vienu vai vairākus distances saziņas līdzekļus, kā arī organizētu preču pārdošanas vai pakalpojumu sniegšanas shēmu. Par distances saziņas līdzekļiem uzskatāmi tālrunis, tīmeklis, elektroniskais pasts, televīzija, fakss, katalogs, presē publicētās reklāmas, kurām pievienots pasūtījuma kupons, un citi informācijas nosūtīšanas un pārraidīšanas distances līdzekļi.

Pirms līguma noslēgšanas sniedzamās un līgumā ietveramās informācijas saturu, tās sniegšanas kārtību, šā likuma 12. pantā paredzēto atteikuma tiesību īstenošanas termiņus un kārtību, patērētāja un pārdevēja vai pakalpojuma sniedzēja tiesības un pienākumus atteikuma tiesību izmantošanas gadījumā, kā arī atteikuma veidlapas paraugu un izņēmumus attiecībā uz atteikuma tiesību izmantošanu nosaka Ministru kabinets.”

Par prasības celšanu tiesā un tās pamatotību šajā gadījumā darbojas pušu sacīkstes princips un tiesas kontrole. Katrai pusei ir tiesības celt prasību tiesā, ja tās tiesiskās intereses ir aizskartas, savukārt otrai pusei ir tiesības sniegt savu viedokli par celto prasību, to noraidīt vai celt iebildumus un pretprasības.

Tiesa pieņem izskatīšanai šādus prasības pieteikumus un ierosina tiesvedību par pušu strīdu. Realizējot sacīkstes principu, puses pamato celto prasību vai iebildumus. Katrā ziņā lietu tiesa izskata kompleksi (arī pārbauda noslēgtā līguma spēkā esamību), ņemot vērā visus pieradījumus un faktus.

Savukārt, ja Jūs uzskatāt, ka Jūsu kā patērētāja tiesības kreditēšanas jautājumos ir pārkāptas, Jums ir tiesības vērsties Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (Patērētāju tiesību aizsardzības likuma 24. panta izpratnē) ar motivētu iesniegumu, tam pievienojot to pierādījumu apjomu, uz ko balstāt savu viedokli.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 176 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU