Vai bērnudārza saimniecības vadītājs var būt interešu pulciņa vadītājs

J
jautā:
06. septembrī, 2019
Olga

Esmu saimnieciskās darbības veicēja. Īstenošu interešu izglītības programmu pirmsskolas izglītības bērniem, ir pedagoga privātprakses uzsākšanas sertifikāts un licence interešu izglītības programmu īstenošanai. Vai nepārkāpšu kādu likumu, ja vadīšu pulciņu pirmsskolas izglītības iestādē, kurā strādāju pamatdarbā par saimniecības vadītāju?

A
atbild:
08. oktobrī, 2019
Izglītības kvalitātes valsts dienests
Jana Veinberga, sabiedrisko attiecību speciāliste

Profesionālā ziņā šķēršļu vadīt interešu izglītības pulciņu šajā gadījumā nav saskatāmi. Vienlaikus Izglītības kvalitātes valsts dienesta vecākā eksperte Jana Veinberga uzsver, ka saimnieciskās darbības veicējs vadīt pulciņu pirmsskolas izglītības iestādē var ārpus sava pamatdarba laika, jo nav pieļaujams vienlaikus pildīt amata pienākumus un privātā kārtā īstenot izglītības programmu. Tas nozīmē, ka personai ar izglītības iestādes vadītāju jāvienojas par pamatdarba laiku, kas nesakrīt ar pulciņa norises laiku. Darba devējs pulciņa norises dienās var noteikt atšķirīgu darba laiku saimniecības vadītāja amata pienākumu pildīšanai.