Lasīšanai: 1 minūte

Kas kontrolē pārtikas veikalus

J
jautā:
23. augustā, 2019
Igors

Labdien! Vēlētos uzzināt par iespējamām inspekciju kontrolēm/pārbaudēm pārtikas veikalos. Kurām institūcijām un valsts iestādēm ir tiesības un atbildības joma veikt pārbaudes privātajos uzņēmumos?

A
atbild:
23. augustā, 2019
Inese Helmane
LV portāls

Pārtikas aprites uzraudzības likuma 21. pants nosaka: pārtikas aprites valsts uzraudzību un kontroli veic Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde – Pārtikas un veterinārais dienests (PVD). Pārtikas aprites valsts uzraudzība ir viena no galvenajām PVD funkcijām, tāpēc, īstenojot principu “kontrole no lauka līdz galdam”, PVD inspektori nodrošina regulāru normatīvo aktu prasību uzraudzību visos pārtikas aprites posmos – produktu ieguvē, ražošanā, tirdzniecībā un sabiedriskajā ēdināšanā.

Taču arī citas valsts institūcijas (piemēram, Valsts ieņēmumu dienests, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests u. c.) atbilstoši savai kompetencei var veikt kontroli privātajos uzņēmumos.