Lasīšanai: 1 minūte

Vai var apstrīdēt testamentu

J
jautā:
22. augustā, 2019
Jānis

Labdien! Nomira tēvs un atstāja testamentu, kurā lielāko daļu ir novēlējis brālim, man atstājot mazu daļiņu. Vai es varu apstrīdēt šo testamentu? Īpašumā ir māja, zeme un mežs. Mums ir arī mamma, kura arī piesakās kā mantiniece.

A
atbild:
10. decembrī, 2019
Signe Krūzkopa
LV portāls

Jums vajadzētu vērsties pie zvērināta notāra, kura lietvedībā atrodas konkrētā mantojuma lieta, un notārs, zinot visus lietas apstākļus, Jums sniegs objektīvu atbildi un konsultāciju, kā tālāk rīkoties.

Jāņem vērā, ka saskaņā ar Notariāta likuma 282. pantu gadījumā, ja zvērināts notārs, kurš ved mantojuma lietu, saņem tiesas paziņojumu, ka celta prasība par pēdējās gribas rīkojuma akta apstrīdēšanu, viņš aptur lietvedību mantojuma lietā līdz strīda izšķiršanai tiesā.