Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Par PVN piemērošanu jāuzzina Valsts ieņēmumu dienestā

J
jautā:
13. augustā, 2019
Ivars

Vai pašnodarbinātai personai, kura sniedz pakalpojumus Nīderlandes kompānijai vai privātpersonai, ir jāmaksā PVN? Internetā minēts, ka PVN maksā, ja apgrozījums pārsniedz 40 000, bet esot izņēmuma gadījumi, tos gan neizdevās atrast. Paldies!

A
atbild:
16. augustā, 2019
Lidija Dārziņa
LV portāls

PVN piemērošana atkarīga arī no pakalpojuma sniegšanas vietas, kā arī no tā, vai pakalpojums tiek sniegts personai, kas ir PVN maksātājs, vai personai, kas nav uzskatāma par PVN maksātāju.

Nodokļu, arī PVN, piemērošanas jautājumi konkrēta biznesa organizēšanā, sniedzot pilnīgāku informāciju, ir jānoskaidro Valsts ieņēmumu dienestā. Saziņai VID piedāvā dažādas iespējas.