Kas notiks ar sekmju grāmatiņām

J
jautā:
13. augustā, 2019
DIĀNA

Ministru kabineta noteikumu Nr. 165 “Par profesionālās izglītības iestāžu pedagoģiskā procesa un eksaminācijas centru profesionālās kvalifikācijas ieguves organizēšanai obligāti nepieciešamo dokumentāciju” 2.21. punkts nosaka: profesionālās izglītības iestādes pedagoģiskā procesa organizēšanai nepieciešamais dokuments ir sekmju grāmatiņa. Vai tā nav atceļama kā neaktuāls 21. gs. dokuments? Sekmju grāmatiņas jāaizpilda ik semestri ar roku, bet izglītojamie sekmes ir tiesīgi uzlabot arī krietni vēlāk. Sanāk daudz labojumu un nesakritību. Turklāt sekmju uzskaite tiek veikta daudzos citos veidos, arī elektroniski. Šķiet, ka tā ir palieka vēl no padomju tehnikumu laikiem.

A
atbild:
22. augustā, 2019

Grozījumus Ministru kabineta noteikumos Nr. 165  “Noteikumi par profesionālās izglītības iestāžu pedagoģiskā procesa un eksaminācijas centru profesionālās kvalifikācijas ieguves organizēšanai obligāti nepieciešamo dokumentāciju” saistībā ar obligāto dokumentāciju (tajā skaitā sekmju grāmatiņām) plānots veikt 2020. gadā – pēc nepieciešamo grozījumu veikšanas Profesionālās izglītības likumā.