Lasīšanai: 1 minūte

Slimošanas laiku un neattaisnotus darba kavējumus darba laikā neieskaita

J
jautā:
13. augustā, 2019
Vita

Labdien! Vai pie virsstundām (pie summētā darba laika) pieskaita arī slimības laiku un laiku, kad darbinieks nav ieradies darbā, t. i., neattaisnoti kavējis darbu? Paldies!

A
atbild:
13. augustā, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Par darba laika uzskaiti uzņēmumā atbild darba devējs, veicot katras faktiski nostrādātās stundas uzskaiti darba laika grafikā.

Par virsstundu darbu atbilstoši normatīvajiem aktiem uzskata tādu darbu, kas ir, iepriekš saskaņojot ar darba devēju, faktiski paveikts virs noteiktā normālā darba laika. Proti, darbinieks pats nevar veikt virsstundu darbu un tad prasīt par to samaksu.

Ja darbinieks ir slimojis vai nav bijis darbā, to neattaisnoti kavējot, tad darba laika uzskaites grafikā darba devējs šo laiku neieskaita kā faktiski nostrādātu un par to netiek aprēķināta samaksa.

Par slimības laiku, ja izsniegta darbnespējas lapa A, darba devējs izmaksā slimības pabalstu saskaņā ar likuma “Par maternitātes un slimību apdrošināšanu” 36. pantu.