E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 17427
Lasīšanai: 3 minūtes
TĒMA: Mājoklis
2
1
2
1

Ja pārvaldnieks nepilda noteiktās saistības

J
jautā:
04. jūlijā, 2019
Veronika

Dzīvojamā mājā ir 6 dzīvokļi, no kuriem divi pieder vienai personai un viens pieder tai pašai personai kopā ar viņas brāli. Pārējie trīs dzīvokļi pieder dažādām personām. Šī persona, kas ir viena dzīvokļa līdzīpašniece, ir iecelta par apsaimniekotāju. Apsaimniekotājs neveic nekādas apsaimniekošanas darbības, nesniedz pilnīgi nekādus pārskatus par ieņēmumiem un izdevumiem, izvairās no jebkādas informācijas sniegšanas un nerīko sapulces. Lai šo apsaimniekotāju atceltu, ir nepieciešama pilnīgi visu īpašnieku piekrišana, jo pēc tādiem līguma noteikumiem viņš tika iecelts. Kā rīkoties, ja šo trīs īpašumu īpašnieks un līdzīpašnieks (apsaimniekotājs) nekad nepiekritīs sevis vai sava brāļa atcelšanai? Vai tiešām vienīgais ceļš ir tiesa?

A
atbild:
12. jūlijā, 2019
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jolanta Kramerovska, zvērināta advokāte

Ja īpašums ir sadalīts dzīvokļa īpašumos, tad ēkas kopīpašuma daļas pārvaldīšana, t. sk. pārvaldīšanas pilnvarojuma došana un atsaukšana no pārvaldīšanas, notiek ar dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumu. Pilnvarojuma atsaukšanai saskaņā ar Dzīvokļa īpašuma likuma 16. panta 1. daļas 4. punktu un 17. panta 7. daļas noteikumiem nepieciešams, lai “par” nobalso dzīvokļu īpašnieki, kuri pārstāv vismaz divas trešdaļas no visiem dzīvokļu īpašumiem. Situācijā, kad nav iespējams panākt šāda lēmuma pieņemšanu, pārvaldnieka nomaiņa ir apgrūtināta, tomēr tas neizslēdz pārvaldnieka pienākumus un atbildību par Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likuma 16. pantā noteikto: “Pārvaldnieks ir atbildīgs dzīvojamās mājas īpašniekam par viņam dotā pārvaldīšanas uzdevuma izpildi saskaņā ar šā likuma, Civillikuma un noslēgtā pārvaldīšanas līguma noteikumiem. Par likuma prasību neievērošanu, veicot pārvaldīšanas uzdevumu, pārvaldnieks atbild likumā noteiktajā kārtībā.” Attiecīgi, ja pārvaldnieks nepilda līgumā un Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumā noteiktās saistības un pienākumus, varat vērsties pret pārvaldnieku tiesā ar prasību.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Lūdzam e-konsultācijās neiesniegt jautājumus par situācijām, kas saistītas ar Covid-19.
Informācija, kur vērsties, ir apkopota vietnē covid19.gov.lv.
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
PIEKRĪTU