Kas kontrolē šoferu darba un atpūtas laika ievērošanu

J
jautā:
02. jūlijā, 2019
Raimonds

Kura Latvijas iestāde kontrolē šoferu darba un atpūtas laika ievērošanu?

A
atbild:
12. jūlijā, 2019
Linda Balode
LV portāls

Valsts darba inspekcija (VDI) norāda, ka, pastāvot darba tiesiskajām attiecībām, proti, ja puses ir noslēgušas darba līgumu, darba un atpūtas laika ievērošanas kontrolējošā iestāde šoferiem ir Valsts darba inspekcija.

Valsts uzraudzības un kontroles īstenošana darba tiesisko attiecību un darba aizsardzības jomā ir VDI galvenā funkcija.

Saskaņā ar Valsts darba inspekcijas likuma 3. pantu VDI funkcija ir valsts uzraudzības un kontroles īstenošana darba tiesisko attiecību un darba aizsardzības jomā. Savukārt, lai nodrošinātu minētās funkcijas izpildi, VDI veic šādus uzdevumus:

  • uzrauga un kontrolē darba tiesisko attiecību un darba aizsardzības normatīvo aktu prasību ievērošanu;
  • kontrolē, kā darba devēji un darbinieki savstarpēji pilda darba līgumos un darba koplīgumos noteiktos pienākumus;
  • veicina sociālo dialogu;
  • veic pasākumus, lai sekmētu domstarpību novēršanu starp darba devēju un darbiniekiem, un, ja nepieciešams, pieaicina darbinieku pārstāvjus;
  • analizē darba tiesisko attiecību un darba aizsardzības jautājumus, lai sniegtu priekšlikumus par normatīvo aktu pilnveidošanu;
  • normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā izmeklē nelaimes gadījumus darbā un veic to vienotu reģistrāciju;
  • normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā piedalās arodsaslimšanas gadījumu izmeklēšanā;
  • kontrolē darbavietu darba aprīkojumu, kā arī personāla individuālo un kolektīvo aizsardzības līdzekļu, veselībai kaitīgo un bīstamo vielu izmantošanu atbilstoši normatīvo aktu prasībām;
  • sniedz Labklājības ministrijas kompetento institūciju darba aizsardzības jautājumos izvērtēšanas komisijai informāciju par darba aizsardzības jautājumos kompetento institūciju un speciālistu darbību darba aizsardzības jomā šā likuma 4. panta 2. punktā minētajos Darba inspekcijas uzraudzībai un kontrolei pakļautajos objektos;
  • sniedz darba devējiem un darbiniekiem bezmaksas konsultācijas par darba tiesisko attiecību un darba aizsardzības normatīvo aktu prasībām;
  • organizē Eiropas Darba drošības un veselības aģentūras nacionālā kontaktpunkta izveidi un nodrošina tā darbību.

Ja Jūsu darbavietā netiek ievērots darba un atpūtas laiks, Jūs varat par to ziņot VDI.

VDI kontaktinformācija:

Konsultatīvie tālruņi: 67186522, 67186523

Anonīmais tālrunis: 67312176

Konsultācijas pa telefonu tiek sniegtas no divām paralēlām telefona līnijām, nodrošinot nepārtrauktu klientu apkalpošanu katru darba dienu:

  • no pirmdienas līdz ceturtdienai no plkst. 8.00 līdz 17.00;
  • piektdienās no plkst. 8.00 līdz 14.30.

Informāciju par konsultācijām klātienē var meklēt šeit.