Lasīšanai: 1 minūte

Parādu piedziņa ir daudzdzīvokļu mājas pārvaldnieka ziņā

J
jautā:
10. jūnijā, 2019
Madara

Labdien! Vai pastāv kāda iespēja dzīvokļu īpašnieku vairākumam vērsties pret citiem dzīvokļu īpašniekiem, kuri nemaksā par komunālajiem pakalpojumiem un kuru dēļ veidojas parāds?

A
atbild:
09. jūlijā, 2019

Daudzdzīvokļu mājā vienmēr ir jābūt pārvaldniekam, kas dzīvokļu īpašnieku vārdā ir pilnvarots cita starpā risināt arī parādu atgūšanas problēmas, jo viņa uzdevums ir mājai nodrošināt iespējami augstāku maksātspēju. Dzīvokļu īpašuma likuma 16. pantā ir definēti dzīvokļu īpašnieku kopības kompetencē esošie jautājumi, un vēršanās pret parādniekiem nav to skaitā. Taču, ja mājas pārvaldnieks slikti pilda savus pienākumus, dzīvokļu īpašnieku kompetencē ir atteikties no šāda pakalpojumu sniedzēja un izvēlēties citu.