Dienas nauda brīvprātīgā darba veicējam

J
jautā:
06. jūnijā, 2019
Ilze

Vai brīvprātīgajam, strādājot diennakts nometnē un saņemot apmaksātu naktsmītni un četru reižu ēdināšanu dienā, ir tiesības saņemt arī dienas naudu?

A
atbild:
14. jūnijā, 2019
Zaida Kalniņa
LV portāls

Brīvprātīgais darbs ir uz labas gribas pamata veikts fiziskās personas fizisks vai intelektuāls bezatlīdzības darbs sabiedrības labā. To nosaka Brīvprātīgā darba likuma 2. pants.

Starp brīvprātīgā darba veicēju un organizatoru var būt noslēgts līgums, kurā:

  • ir paredzēts brīvprātīgā darba veicējam segt ar brīvprātīgo darbu saistītos izdevumus;
  • ir paredzēts veikt tādu brīvprātīgo darbu, kurā iesaistītas nepilngadīgas personas.

 Līgumā par brīvprātīgo darbu norāda:

  • brīvprātīgā darba organizētāja nosaukumu, reģistrācijas numuru un adresi;
  • brīvprātīgā darba veicēja vārdu, uzvārdu, personas kodu un dzīvesvietu;
  • veicamā darba apjomu, izpildes kārtību un termiņu;
  • brīvprātīgā darba vietu;
  • brīvprātīgā darba organizētāja atbildību, tiesības un pienākumus;
  • brīvprātīgā darba veicēja atbildību, tiesības un pienākumus;
  • ar brīvprātīgā darba veikšanu saistīto izdevumu sastāvu un apmēru, kuru ir paredzēts segt brīvprātīgā darba veicējam;
  • citus noteikumus, ja tas nepieciešams brīvprātīgā darba veikšanai.

Izrietoši dienas nauda brīvprātīgā darba veicējam ir izmaksājama, ja tāda noslēgtajā līgumā ir paredzēta.