TĒMA: Mājoklis

Par ūdens patēriņa maksas aprēķināšanu

J
jautā:
21. maijā, 2019
Ainārs

Labdien! Dzīvoju privātmājā. Sanāca tā – piemirsās, ka 2017. gadā beidzies ūdens skaitītāja verifikācijas termiņš. Uzņēmums vairs nepieņēma nodotos ūdens rādījumus, bet rēķinus izrakstīja, ņemot vērā saistošajos noteikumos noteikto normu uz 1 cilvēku, kurus arī apmaksāju. 2019. gada martā nomainīju verificētu skaitītāju, uzņēmums atsūtīja rēķinu, pierēķinot klāt arī faktiskos rādījumus pēc noņemtā skaitītāja. Vai uzņēmumam ir tiesības aprēķināt pēc noteiktās normas un vēl papildus pēc skaitītāja faktiskā rādījuma?

A
atbild:
18. jūnijā, 2019

Ja ūdens patēriņa skaitītājam beidzies verifikācijas termiņš, samaksu par ūdens patēriņu pakalpojuma sniedzējs aprēķina pēc normatīvajos aktos noteiktā patēriņa uz vienu cilvēku (250 l diennaktī), to reizinot ar mājoklī deklarēto personu skaitu. Taču var gadīties, ka skaitītājs uzstādīts vai verificēts nevis mēneša pirmajā datumā, bet, piemēram, 13. vai 20. mēneša dienā. Praksē ir tā – ja skaitītāja rādījumus pārvaldniekam iesniedz līdz mēneša 15. datumam, tad maksu par patēriņu vajadzētu aprēķināt pēc skaitītāja rādījuma. Ja dati par ūdens skaitītāja uzstādīšanu saņemti mēneša otrajā pusē, tad attiecīgajā mēnesī samaksu turpina aprēķināt pēc cilvēku skaita mājoklī. Atskaites periods ir viens mēnesis. Tā nevarētu būt, ka maksu par ūdens patēriņu aprēķina dubultīgi – gan pēc ūdens skaitītāja rādījumiem, gan personu individuālā patēriņa.