TĒMA: Tieslietas

Vai ir iespējams apstrīdēt atzītu paternitāti

J
jautā:
18. maijā, 2019
Sigita

Labdien! Man ir jautājums par ierakstu par tēvu bērna dzimšanas apliecībā – bērniņš ir mākslīgās apaugļošanas rezultāts (donora materiāls), un dzimšanas apliecībā norādītais tēvs nav bioloģiskais bērna tēvs. Taču ar paternitātes iegūšanas iesniegumu ir atzīts par tēvu. Es nevēlos, lai dzimšanas apliecībā dominē viņa vārds, arī bērna dzīvē turpmāk. Nekādus uzturlīdzekļus arī nevēlos, ne tiesas ceļā, nekā citādāk. Viņš nav arī mans vīrs. Kā ir šajā gadījumā – vai ir iespējams mainīt ierakstu (izņemt informāciju) par tēvu? Kam būtu jābūt pamatojumam īsti, lai mainītu ierakstu? Cik liela nozīme būtu DNS analīzēm?

A
atbild:
20. maijā, 2019
Edīte Brikmane
LV portāls

Situācijas apraksts liecina, ka šajā gadījuma paternitāte ir noteikta, dzimtsarakstu nodaļai iesniedzot bērna mātes un bērna tēva kopīgu iesniegumu par paternitātes atzīšanu. Plašāku skaidrojumu, kādos gadījumos un pie kādiem nosacījumiem ir iespējams tiesas ceļā apstrīdēt atzītu paternitāti, LV portāla skaidrojumā Atzītas paternitātes apstrīdēšana un bērna tiesības uz tiesisko stabilitāti.